Кінець світу в 2012 році? Чому кінця світу не буде?

Пам'ятайте страх перед Y2K (2000 роком)? Він прийшов і пройшов без особливих проблем через адекватного планування і аналізу ситуації. 21 грудня 2012, дата, обігрується в багатьох фільмах з красивими спецефектами, не буде кінцем світу, наскільки нам відомо. Вона буде, втім, датою чергового зимового сонцестояння. 
Багато чого, як Y2K, 2012 рік, було проаналізовано та припущення про кінець світу були добре вивчені. На відміну від деяких загальних уявлень, поняття «наука» зникає, коли ми приваблює за вуха кінець світу до 2012 року. Нижче вчені НАСА відповіли на часті щодо 2012 питання. 
Питання (В): Чи існують які-небудь загрози для Землі в 2012? Багато веб-сайти кажуть, що світу кінець в грудні 2012 року. 
Відповідь (О): Нічого страшного не станеться із Землею в 2012 році. З нашою планетою буде все в порядку ще більш ніж 4 мільярди років, що заслуговують довіри вчені в усьому світі не знають ніякої загрози, пов'язаної з 2012. 
В: Яке походження пророкування про те, що світу кінець в 2012 році? 
В: Історія почалася з припущень, що Нібіру, планета, ніби як виявлена шумерами, прямує до Землі. Ця катастрофа була спочатку передбачена в травні 2003 року, але, коли нічого не сталося, дата кінця світу була перенесена вперед на грудень 2012 року. Потім ці дві байки були пов'язані з закінченням одного з циклів у календарі стародавніх майя під час зимового сонцестояння в 2012 році - звідси і пророкували кінець світу 21 грудня 2012 року. 
В: Календар майя дійсно закінчується в грудні 2012 року? 
В: Як календар у вас на стіні кухні не припинить своє існування після 31 грудня, так і календар майя не припинить своє існування 21 грудня 2012 року. Ця дата закінчення періоду довгого рахунку майя, але потім - як календар знову починається з 1 січня - починається ще один період довгого рахунку. 
В: Чи можливий феномен, при якому планети вишикуються так, що будуть впливати на Землю? 
В: У найближчі кілька десятиліть не передбачається планетарних угруповань, Земля не буде перетинати галактичну площину в 2012 році, але, навіть якщо угруповання відбудеться, її вплив на Землю буде незначним. У грудні кожного року Земля і Сонце вишиковуються в лінію з наближеним центром галактики Чумацький Шлях, але це щорічна подія не має значення. 
В: Чи існує планета або коричневий карлик, який називається Нібіру або планета Х або Еріда, що наближається до Землі і загрозливий нашій планеті широкомасштабними руйнуваннями? 
В: Нібіру і інші оповідання про вигадані планетах - це інтернет-містифікація. Для таких заяв немає фактичних підстав. Якщо б усілякі Нібіру або Планети X були реальними і летіли на зустріч із Землею в 2012 році, астрономи відстежували його, принаймні, останні десять років, і вона буде видно вже неозброєним оком. Очевидно, що вона не існує. Еріда є реальною, але це карликова планета, схожа на Плутон, яка залишиться у зовнішній сонячній системі, вона не зможе наблизитися до Землі більше, ніж на 4 мільярди кілометрів. 
В: Що таке теорія зміни полюсів? Чи вірно, що земна кора соверщает 180-градусний обертання навколо ядра в лічені дні, якщо не години? 
В: У процесі обертання Землі розворот неможливий. Є повільні рухи континентів (наприклад Антарктида була поблизу екватора сотні мільйонів років тому), але це не має відношення до теорій про зміну полюсів. Тим не менш, багато сайтів-вісники катастроф створили приманку для обдурювання людей. Вони стверджують, що є зв'язок між обертанням і магнітної полярністю Землі, яка міняється нерегулярно (зміни полюсів відбуваються кожні, в середньому, кожні 400000 років). Наскільки нам відомо, такі зміни полюсів не можуть заподіяти ніякої шкоди для життя на Землі. Та й навряд чи воно відбудеться в найближчі кілька тисячоліть, в будь-якому випадку. 
В: Піддається Земля в небезпеці влучення метеорита в 2012 році? 
В: Земля завжди було предметом влучень комет і астероїдів, хоча великих столконовенія дуже рідкісні. Остання велике зіткнення було 65 мільйонів років тому, і це призвело до вимирання динозаврів. Астрономи НАСА сьогодні проводять дослідження, що називається «Spaceguard Survey» для знаходження будь-яких великих астероїдів, що зближуються із Землею, задовго до удару. Ми вже визначили, що немає ніяких загрозливих астероїдів такого розміру, як той, який вбив динозаврів. Вся ця робота робиться відкрито. Її результати публікуються кожен день на сайт NASA NEO Program Office, так що ви самі бачите, що ніщо не пророкує зіткнення в 2012 році. 
В: Що вчені NASA думають про пророцтва бліжущегося кінця світу? 
В: Хоч одна заява про стихійні лиха чи різких змінах в 2012 році є науково обгрунтованим? Де докази? Їх немає, і для всіх вигаданих тверджень, створені вони в книгах, фільмах, документальних передач або в Інтернеті, ми не можемо змінити це очевидний факт. Не існує жодних переконливих доказів для будь-якого затвердження, зробленого на підтримку незвичайних подій, що відносяться до грудня 2012 року. 
В: Чи існує небезпека гігантських сонячних бур, передбачаються на 2012 рік? 
В: Сонячна активність має регулярний цикл, з піками приблизно кожні 11 років. Ці піки активності сонячних спалахів можуть викликати деякі переривання супутникового зв'язку, хоча інженери винаходять захищену від сонячних бур електроніку. Але немає ніяких особливих ризиків, пов'язаних з 2012. Наступний максимум сонячної активності відбуватиметься в 2012-2014 і, згідно з прогнозами, не буде виходити за рамки звичайного сонячного циклу, нічим не відрізняючись від попередніх циклів протягом всієї історії.

За матеріалами: Gnef.ru